PAYKASA KURU

Paykasayı devamlı kullanan müşterilerimiz de bilirler ki bu ürünü satın alırken fiyatlar hızla değişmektedir. Kullanıcılar bu değişikliklerden az miktarlarda olsa da kimi zaman kar kimi zaman zarar etmektedirler. Online Paykasa markası olarak bu değişikliklerin nedenini yüzlerce kez müşterilerimizle paylaştık. Blog sayfamıza bu bilgileri ekleyerek, kafasında soru işareti olan müşterilerimizin de bu yazıya ulaşmasını sağlayabileceğimizi düşünüyoruz.
 
Paykasa sanal ödeme kartı oluşturulma aşamasında güncel döviz kurları Paykasa kartı satın alma kurunuzu belirler. Paykasa Kart eurp kuru üzerinden oluşturulmaktadır. Bu aşamada euro tl oranına göre ne kadar düşükse, Türkiye’deki kullanıcılarımız açısından o kadar ucuza satın alınacaktır.
 
Paykasa Bozum işlemlerinde ise euronun artış sağlaması, türk lirası bazında fazla ücret elde edileceğinin habercisidir.
 
Bu noktada büyük ve köklü şirketlerin kurları artmaz veya azalmaz. Söz konusu fiyat değişikliklerinin sebebi tamamiyle döviz kurlarıdır.
 
Bu oluşan döviz değişiklikleri sonucu paykasa kartın değer kaybettiğini düşünen müşterilerimiz için o esnada euronun türk lirası karşısında değer kaybetmesi söz konusudur. Aynı anda euro başka bir döviz kuru için değer kazanmış olabilir. Konu hakkında büyük değer kayıpları bu güne kadar hiç gözükmemiştir.
 
Paykasa Kart aldığınız zaman genellikle o gün var olan döviz kuru büyük ihtimalle önümüzdeki bir ay içerisinde, ekstrem bir olay söz konusu olmadıkça çok büyük değişiklikler göstermeyecektir. Toplu yapılmayan alımlarda bu değişiklikler genellikle en fazla 3, 5 türk lirası kadar olacaktır. Toplu yapılacak olan oranlarda kullanıcılarımıza kesinlikle önümüzdeki günlerdeki döviz kurlarını yakından takip etmeleri gerektiğini hatırlatır. Online Paykasa olarak mutlu alışverişler dileriz.